Який робот-пилосос обрати у 2020 році?

Насамперед дайте відповідь собі на запитання: а для чого саме вам потрібен робот-пилосос?

Річ у тім, що умовно ці пристрої можна поділити на три категорії:

  1. Робот пилосос для сухого прибирання. Прибирає сміття з твердих покриттів для підлоги, а також килимів і ковроліну.
  2. Полотер для вологого прибирання. Миє тверді покриття для підлоги: ламінат, паркет, плитку та інші.
  3. Два в одному: робот-пилосос для сухого та вологого прибирання. Спочатку всмоктує пил, а потім протирає підлогу.

 

Виходячи з потреб і варто вибирати відповідного під ваші завдання робота. Наприклад, якщо в будинку багато килимів, то краще взяти пилосос тільки для сухого прибирання — він краще справляється з всмоктуванням пилу в високому ворсі, ніж модель два в одному.

Вибираємо робот пилосос 2020 на прикладі найпопулярніших моделей

Нижче ми розібрали популярні сценарії використання кожного з трьох видів роботів-пилососів: для сухого, вологого та комбінованого прибирання. Ви побачите, чим вони відрізняються, і зможете вибрати для своєї квартири чи будинку потрібний варіант.

 

Для сухого прибирання

Представлятиме пристрої для сухого прибирання найпопулярніша модель у цьому класі серед наших клієнтів — IROBOT ROOMBA 980.

Він використовується для самостійного прибирання пилу на ворсистих і гладких покриттях підлоги. Управління моделлю відбувається через мобільний застосунок за допомогою мережі Wi-Fi.

Збільшує потужність всмоктування на килимах

 

Як вибрати робот-пилосос для квартири, в якій багато килимів? Правильно — купувати модель, яка призначена для сухого прибирання.

Ключова особливість цієї моделі — підстроювання режиму роботи під покриття. Переміщаючись з однієї поверхні на іншу, пилосос збільшує чи зменшує потужність всмоктування. Заїжджаючи на килим, прибиральник розуміє, що знаходиться на покритті, де потрібна максимальна потужність всмоктування.

Ця функція допомагає позбутися пилу, який швидко накопичується в високому килимовому ворсі. Тут немає класичних нейлонових щіток — замість них використовуються гумові валики. Завдяки такому рішенню на робочій поверхні накопичується менше волосся та шерсті, і її легше очищати від сміття.

 

Для вологого прибирання

Якщо в будинку переважно гладкі покриття для підлоги, варто вибрати робот-полотер. Він створений для того, щоб відмивати з поверхні побутові плями, жир та інші забруднення.

Найкраща модель у розрізі ціна/якість прибирання — полотер iRobot Braava jet M6. Працює на різних покриттях:

  • плитка;
  • ламінат;
  • паркет;
  • дерево;
  • лінолеум.

Потрібно встановити серветку на нижню частину робота, потім налити в бак для води миючий розчин і запустити вологе прибирання. Пристрій сканує приміщення, складає маршрут пересування й починає мити підлогу. Спочатку розбризкує миючий розчин перед собою на підлогу, а потім миє підлогу серветкою.

 

Особливості полотерів

Їхня відмінність від звичайних роботів-пилососів в тому, що вони створені тільки для миття підлог. Акцентуємо: полотери не просто витирають пил з підлогових покриттів, а відмивають їх від різноманітних плям.

 

Для сухого та вологого прибирання

Як вибрати робот пилосос, якщо потрібно спочатку прибрати сухе сміття, а потім вимити гладкі покриття для підлоги? Виробники пропонують компроміс — мийний робот-пилосос. Лідер з продажу в цій категорії — робот 2 в 1 Hobot Legee 688.

Працює в режимі два в одному: спочатку збирає сухе сміття з підлоги, а потім розбризкує воду й витирає поверхню серветкою з мікрофібри. У цій моделі є сім режимів роботи, які створені для видалення частих побутових забруднень: від пилу й шерсті тварин до жирних плям і відбитків лап домашніх улюбленців.

 

Миючий робот-пилосос — зручне рішення, якщо вам потрібно і пилососити, і мити підлогу одночасно. Такий робот економить час, але важливо пам'ятати, що їхня система прибирання ще не ідеальна.

Окремі моделі, призначені безпосередньо для сухого чи вологого прибирання, прибирають трохи краще, ніж гібриди. У будь-якому випадку, купити робот-пилосос недорогий, але хороший — це краще, ніж прибирати вручну.