Порівняння моделей роботів пилососів
Порівняння роботів пилососів
Ми, інтернет-магазин SmartRobot, порівняли роботи пилососи та зібрали основні висновки в цій статті. Для порівняння використовували пристрої найпопулярніших виробників з асортименту.
|
|
Порівняння роботів пилососів Xiaomi
Китайський виробник за кілька років випустив кілька десятків моделей роботів порохотягів в різних лінійках. Тож ми вирішили розділити порівняння роботів пилососів Xiaomi на декілька таблиць. Кожна таблиця презентує окремий модельний ряд.
|
|
Порівняння роботів полотерів для вологого прибирання
Найякісніше вологе прибирання виконують роботи полотери. Ми створили окремі таблиці порівняння мийних роботів пилососів провідних виробників.
Порівняння роботів мийників вікон
Крім роботів пилососів деякі компанії виробляють ще й роботи мийники вікон. Ми провели порівняння моделей за найважливішими параметрами, щоби вам було простіше визначитися з вибором.
Чим відрізняються роботи пилососи для сухого прибирання
Тип прибирання
Перше, з чим потрібно визначитися, — тип прибирання. Пристрій може бути призначений:
- Для сухого прибирання.
- Для сухого та вологого прибирання.
- Тільки для вологого прибирання (їх ще називають полотерами).
Ця відмінність роботів пилососів — ключовий фактор вибору. Для твердих поверхонь, килимів та ковроліну підходять пристрої для сухого прибирання. Також ви можете купити модель 2 в 1 (пилосос + полотер), якщо хочете одночасно прибирати сухе сміття та мити поверхню.
Полотери використовуються тільки для вологого прибирання підлогових покриттів, але в них, як правило, воно більш просунуте та ефективне, ніж у моделях два в одному.
Площа прибирання
Це важлива характеристика: вона показує, впродовж якого часу та яку площу робот може прибрати на одному заряді акумулятора. Що більша квартира чи будинок, то більше часу потрібно на прибирання.
Тому краще спочатку порівняти роботи пилососи за характеристиками, а потім вибрати потрібну модель для вашого будинку. В середньому пилосос прибирає до 100 квадратних метрів без підзарядки.
Тип руху
Як правило, що дорожчий пилосмок, то ефективніший маршрут пересування він створює. Сучасні системи навігації з лідаром — лазерним далекоміром — та іншими датчиками допомагають заздалегідь скласти оптимальний маршрут пересування. Роботи мають декілька алгоритмів руху:
- По спіралі — точкове прибирання.
- Рух по периметру кімнати, вздовж стін із ретельним прибиранням в кутах.
- Зигзагом — проїжджає все приміщення під різними кутами, і в такий спосіб охоплює всю площу.
Смарт керування
Тепер більшістю сучасних моделей можна керувати зі смартфона через фірмовий мобільний додаток. В ньому можна:
- запустити або зупинити прибирання;
- встановити віртуальні кордони в приміщенні (місця, куди пристрій не має заїжджати);
- вибрати потрібний режим роботи;
- подивитися мапу прибирання.
Кількість щіток
Зазвичай робот має основну V-подібну центральну та одну або дві бічні щітки. Бічні щітки змітають сміття вздовж плінтуса та в кутах, а основна — збирає сміття по ходу руху. У флагманських моделях основних турбощіток може бути дві.
Тип фільтра
Шерсть та волосся всмоктують усі моделі, але краще вибрати пилосос із HEPA-фільтром: він очищує повітря від дрібних алергенів.
Віртуальні кордони
Відмінність роботів пилососів середнього та високого цінового сегмента — функція віртуальних стін. Ви можете встановити їх у приміщенні, щоби робот не виїжджав за межі визначеної вами області. Зручно для кухні, наприклад де є зона з мисками для домашніх тварин
Об'єм контейнера
Що він більший, то рідше потрібно його очищати. Якщо площа вашого приміщення понад 80 кв. м, то стане в пригоді пилосос з великим об'ємом контейнера. Вибрати підхожий можна в таблиці порівняння моделей.
Функція самоочищення
Це прерогатива флагманських пристроїв: після прибирання вони повертаються на зарядну станцію та очищають контейнер від сміття. Отже, вам не потрібно робити це вручну і робот дійсно стає автономним гаджетом для прибирання.
Роботи пилососи з вологим прибиранням: порівняння
Різний ступінь вологого прибирання
Якщо розглядати лише полотери, вони також діляться на різновиди. Є моделі з вологим прибиранням, а є з вологим і мокрим прибиранням. Відмінність полягає в інтенсивності та ступені змочування серветки з мікрофібри.
Моделі з вологим прибиранням протирають підлогу, але їм важко впоратися зі стійкими плямами. Якщо ж у полотері є мокре прибирання, він спочатку розмочує плями миючим розчином, а потім рухається «ялинкою», й таким чином імітує рух швабри та відтирає плями.
Використання миючого засобу
В бюджетних моделях вам потрібно наносити його вручну на серветку, а в дорожчих полотерах можна залити засіб до контейнера, і він розбризкуватиметься на підлогу автоматично.
Регулювання змочування серветки
Щоб на підлозі не залишалося розводів, просунуті полотери самостійно регулюють подачу води на серветку. Датчики розпізнають якість і кількість забруднення та визначають, скільки потрібно рідини, щоб їх прибрати.
Бюджетні пристрої мають простішу систему: вода крапельним способом просочується на серветку під час руху робота. Щойно він зупиняється, подача води припиняється.
Порівняння мийників вікон
Нанесення миючого засобу
В бюджетних моделях мийний засіб на вікно потрібно наносити самостійно, а найкращі роботи для вікон самі розпорошують його на поверхню. Автоматична подача зручна тим, що вам не потрібно стояти біля вікна, доки робот миє його.
Форма корпусу
Квадратні моделі краще справляються з відмиванням бруду та пилу в кутах, але зазвичай вони дорожчі. А круглі гаджети з двома мікрофібровими щітками, що обертаються, коштують дешевше, але залишають неприбраною невелику зону в кутах вікна.
Спосіб руху
Залежно від форми корпусу мийник може пересуватися Z-подібно (як у квадратних пристроях) або завдяки обертанню серветок.
Робота від мережі або акумулятора
Більшість працює від шнура живлення, підключеного до розетки 220 В. Деякі моделі працюють від акумулятора: площа переміщення не обмежена довжиною кабелю живлення, але є обмеження часу прибирання.
Керування
Кнопками на корпусі або через мобільний додаток. Найчастіше програма дублює функціональні кнопки на корпусі, але з ним ви можете керувати пристроєм на відстані.
На сьогодні багато виробників змогли поєднати сухе та вологе прибирання в одному пристрої та пропонують моделі 2 в 1. В нашому асортименті доволі багато таких роботів, і вони по-своєму хороші, але якщо потрібна максимально якісне прибирання, то ідеальний варіант — мати вдома повноцінний робот пилосос для сухого прибирання та робот полотер для вологого прибирання. Тому ми створили комплекти з найбільш популярних та сумісних роботів прибиральників, які можна купити зі знижкою.