У цій статті ми спробуємо пояснити простою мовою про різницю між  Ра (паскалем) та Вт (ватом), а також відповісти на найпопулярніші питання з цього приводу.

Потужність, з якою порохотяг буде втягувати пил та інший бруд можна визначити по кількох показниках. Перший це подивитись скільки споживає сам пилосос (вимірюється у ватах) чим споживання більше, тим мотор у середині потужніший. Другий, це подивитись на силу втягування, яка вимірюється у Ра (паскалях), цей показник зазвичай можна знайти у характеристиках пристрою.

Ра (Паскаль) – показник який показує здатність пилососа всмоктувати пил. Вимірюється в м³/хв або дм³/сек. Тобто «Ра» – це показник кількості повітря яке робот може втягнути за одиницю часу. Розрідження (вакуум) та витрата повітря (літрів/сек.) Максимальна сила всмоктування пилотяга розвивається при оптимальній комбінації цих двох показників. Крім того, ці фактори залежать від розміру отвору, через яке проходить повітря: чим більший отвір, тим вища витрата повітря, але менше вакуум.

Отже, чим більше Ра, тим більше повітря втягує робот, а отже сила втягування вища!

Вт (Ват) – це одиниця вимірювання потужності. У пилососах це потужність двигуна, те, скільки енергії він витрачає при роботі. Чим потужніший мотор, тим більше енергії йому потрібно. Тут також треба враховувати ККД двигуна зазвичай вона становить 20-30%. Тобто при споживанні 1500 Вт, можна розраховувати, що потужність двигуна буде від 300 до 450 Вт.

Отже, чим більше Вт (ват), тим потужніший двигун і його сила більша, але на якість прибирання впливають й інші чинники, наприклад вакуум! Вакуум ніяк не враховується при обчисленні сили втягування у Вт, саме тому для вимірювання ефективності почали використовувати Ра (паскаль).

Як вибрати пилосос, по силі втягування у Ра (паскаль) чи по потужності у Вт (ват)?

  • Чому у деяких роботах-пилососах показник потужності у Вт, а в інших у Ра?

Вт – це звичне всім мірило потужності й звичайні пилососи завжди «тягались» у силі мотора, тож ця практика частково перейшла й на роботи-пилососи. Більш досконалим мірилом для пилотяга є Ра, бо він враховує окрім сили тяги двигуна ще й розрідженість повітря під щіткою – вакуум – який дуже сильно впливає на якість прибирання.

  • Як перерахувати Ра у Вт чи навпаки?

На жаль ніяк, бо це різні вимірювальні величини (більш докладне пояснення обох вище).

Чому у деяких роботах-пилососах показник потужності у Вт, а в інших у Ра?

  • Якої потужність має бути порохотяг?

Все залежить від типу пристрою, для кожного вона буде різною, через конструктивні особливості. Пилососам із трубкою або зі шлангом треба значно більше потужності, щоб втягнути бруд через весь довгий звивистий шлях по шлангу або трубі до пилозбірника.

 

Щоб прибирати гладку поверхню (плитка, ламінат, лінолеум):

 

Щоб прибирати килимові покриття з низьким ворсом (до 10 мм):

  • Для робота пилососа - 3000-4000 Ра, або 20 - 30 Вт.
  • Для ручного пилососа – 20000-25000 Ра, або 140-200 Вт.
  • Для пилососа зі шлангом – 350-450 Вт.

 

Щоб прибирати килимові покриття з високим ворсом (до 20 мм):

  • Для робота пилососа – від 4000 Ра, або 50 Вт.
  • Для ручного пилососа – від 25000 Ра, або 200 Вт
  • Для пилососа зі шлангом – від 450 Вт. 

 

Придбати Роботи прибиральники, чи Акумуляторні пилососи з безкоштовною доставкою по Києву та Україні можна в нашому інтернет-магазині. Ми приймаємо до оплати банківські картки Visa / MasterCard, працюють системи безвідсоткового розтермінування.

З’явилися питання?

Телефонуйте або завітайте до нашого шоуруму:

(097) 578-74-01

(063) 418-14-51