Однією із популярних тем для обговорення серед клієнтів нашого магазину є обслуговування HEPA - фільтрів

HEPA-фільтри використовуються для утримання дрібних часток, алергенів та інших забруднень, забезпечуючи чисте повітря у приміщенні. 99.95% - саме таку кількість частинок здатен утримувати HEPA-фільтр. Враховуючи значущість фільтрації, основним питанням є: "Чи можна мити HEPA-фільтри без втрати їхньої функціональності та ефективності?"

Більшість виробників використовують HEPA - фільтри, які складаються зі декількох шарів паперу і потребують заміни після 3 – 4 місяців експлуатації.

Класичний вигляд ребристого HEPA-фільтру

 

Деякі виробники роботів-прибиральників рекомендують миття HEPA-фільтрів, при цьому наголошуючи на необхідності ретельного висушування перед встановленням у робота-пилососа. Вони стверджують, що миття допомагає підтримувати оптимальну роботу фільтра та продовжувати його ефективність. Проте, важливо дотримуватись інструкцій виробника та не застосовувати грубих чи агресивних методів миття, які можуть пошкодити фільтр.

Загалом, якщо виробник вашого робота-пилососа рекомендує миття HEPA-фільтрів та надає відповідні інструкції, то можна розглядати цей метод. Проте, варто бути обережним й дотримуватись вказівок виробника, та ретельно і правильно висушувати фільтр перед встановленням його у робот-пилосос.

 

HEPA-фільтр після неправильного обслуговуванняІнші ж виробники радять уникати миття HEPA-фільтрів водою, чи будь-якими іншими засобами.

Переважна більшість всіх виробників роботів порохотягів використовують фільтри на паперовій основі.

Наслідки після миття:

  • повна втрата фільтром його властивостей, ризик поширення забруднень в конструкції робота-пилососа;
  • вивільнення пилу й алергенів, які вже знаходяться на фільтрі;
  • деформація фільтра, закупорка між складками розмоклим брудом;
  • вихід з ладу турбіни, через неспроможність пропускати через фільтр повітря.

Якщо ж немає конкретних рекомендацій виробника щодо миття HEPA-фільтрів, краще утриматись від цього процесу. Рекомендуємо, регулярно очищувати фільтр від сухого сміття та забруднень за допомогою ручного пилососа або нежорсткої щітки, або просто міняти фільтри згідно з регламентом раз на 3-4 місяці. 

Всі фільтри, щітки, мішки й інші комплектуючі до робота прибиральника ви знайдете в розділі: Аксесуари для роботів пилососів.

 

 

Отож, збереження ефективності HEPA-фільтра є ключовим для підтримання якості повітря у вашій оселі.

Ретельне чищення фільтра згідно з інструкціями виробника та уникання миття без відповідної рекомендації допоможуть забезпечити тривалу й ефективну роботу вашого робота-пилососа та зберегти високу чистоту і якість повітря у вашому домі.

 

З’явилися питання?

Телефонуйте або завітайте до нашого шоуруму:

(097) 578-74-01

(063) 418-14-51